دریافت فایل{كدینگ در سیستمهای حسابداری}

كدینگ در سیستمهای حسابداری|دی کِی/دریافت فایل/41015264|dk|دانلود مقاله حسابداری, دانلود مقاله كدینگ در سیستمهای حسابداری, مقاله كدینگ در سیستمهای حسابداری,كدینگ در سیستمهای حسابداری
مشخصات فایل مورد نظر در مورد كدینگ در سیستمهای حسابداری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

كلید حل مشكلات و رمز موفقیت در ارائه گزارشات مورد نیاز مدیریت و دیگران می باشد. در سیستمهای حسابداری چهار كد بصورت پله ای برای شناسایی حسابها طراحی شده است كه این پله ای بودن كدها امكان گسترده نمودن گزارشات و دریافت سریع و دقیق اطلاعات را باحجم عملیات بسیار كم می دهد. این كدها عبارتند از : كل‘ معین‘ تفصیلی و مركز . شما با یك معین می توانید بصورت تفكیك و مجموع ‘ اطلاعات حسابهای مراكز و اشخاص مختلف را دریافت نمائید

در ادامه مباحث مربوط به تهیه صورتهای مالی این بار به بررسی مفاهیم اولیه حسابداری و تأثیر آن بر صورتهای مالی خواهیم پرداخت .
مفاهیم اولیه حسابداری یا همان مفروضات ، اصول و میثاقهای حسابداری نقش مهم و اساسی در تهیه صورتهای مالی ایفا می کنند . ابتدا این مفاهیم را نام برده سپس تأثیرات آنها را بررسی می کنیم .
مفروضات : مفروضات اموری بدیهی است که نیازی به اثبات ندارد . فروضات حسابداری عبارتند از :
۱ – فرض تداوم فعالیت

۲ – فرض تفکیک شخصیت

۳ – فرض دوره مالی
۴ – فرض تعهدی

۵ – فرض اندازه گیری بر حسب واحد پول
اصول : جنبه علمی و کاربردی در حسابداری دارند . این اصول عبارتند از :
۱ – اصل بهای تمام شده ۲ – اصل تحقق درآمد ۳ – اصل تطابق
۴ – اصل افشاء کامل
میثاقها : در بسیاری از موارد بکارگیری اصول و مفروضات حسابداری با محدودیتهایی همراه است . این محدودیتها که به آنها میثاقها و محدودیتهای اجرایی نیز گفته می شود عبارتند از :
۱ – میثاق اهمیت ۲ – میثاق فزونی منافع بر مخارج ۳ – میثاق احتیاط
۴ – میثاق خصوصیات صنعت
البته میثاقهای حسابداری به این ۴ مورد محدود نمی شود . اما برای بحث ما این ۴ نکته کفایت می کند .
حال به بررسی تأثیر این مفاهم بر روی صورت سود و زیان و ترازنامه خواهیم پرداخت .
مفاهیم حاکم بر ترازنامه :
۱- فرض تداوم فعالیت ۲- فرض واحد اندازه گیری ۳ – اصل افشاء
۴- اصل بهای تمام شده ۵ – میثاق اهمیت
ترازنامه بر اساس فرض تداوم فعالیت تهیه می شود . یعنی فرض بر این است که یک موسسه برای دوره نا محدود فعالیت می کند . این صورت حساب نیز مانند سایر صورت حسابها بر مبنای فرض واحد اندازه گیری بر حسب واحد پول استوار است . تمامی صورتهای مالی در ایران باید بر اساس واحد پول ریال تهیه شود .
در صورت ترازنامه اصل افشاء بسیار با اهمیت است . زیرا ارقامی که در این صورت مالی ذکر می شود بسیار با اهمیت است و باید تمامی ارقام با دقت و به طور کامل افشاء شود . ضمنا بر طبق اصل بهای تمام شده تمامی اقلام در ترازنامه با بهای تمام شده تاریخی ثبت می شوند . یعنی در طول چند سال هیچ گونه تجدید ارزیابی در اقلام ترازنامه صورت می گیرد .


مطالب دیگر:
📜پاورپوینت مرمت ابنیه کاروانسرای حسین خانی همدان📜جزوه استاتیک دانشگاه امیر کبیر📜دانلود پاورپوینت ساختار قامتی حركات اصلاحی تشخیص راههای پیشگیری تمرینات📜دانلود پاورپوینت ارائه الگوریتم ترکیبی فرا ابتکاری برای حل مساله مکان یابی مسیریابی – وسیله نقلیه ظرفیت دار📜دانلود پاورپوینت دستنامه برنامه ریزی استراتژیک📜جزوه انتقال حرارت 1📜فایل پاورپوینت پردازش و دفع مواد زائد جامد (پسماند و زباله)📜پرسشنامه زمینه یابی خودادراکی پی ریت منداگلیو (PMSPS)📜پاورپوینت درسهای بازاریابی از خوزه مورینیو📜پاورپوینت دستورالعمل جامع بازرسی بهداشت حرفه ای كشور📜پاورپوینت دستگاه جذب اتمی📜پاورپوینت دستگاه عصبی و سلولهای عصبی📜پاورپوینت دیدگاه های نو در برنامه ریزی آموزشی📜پاورپوینت ذرات بنیادی اتم📜پاورپوینت راهنمای استفاده از آنتی بیوتیک پروفیلاکتیک پیش از اعمال جراحی📜پاورپوینت روش تدوین برنامه کسب و کار Business Plan📜پاورپوینت روش حریصانه (Greedy Approach)📜پاورپوینت روشهای بازنمایی دانش📜پاورپوینت روشهای برنامه ریزی شهری در ایران و جهان📜پاورپوینت رویکرد برنامه ریزی جهانگردی📜پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته📜پرسشنامه اندازه گیری حافظه آینده نگر و گذشته نگر📜پاورپوینت زبان ماشین و اسمبلی📜پاورپوینت زمینه های عینی و شیوه های عملی برای پشتیبانی از برنامه های راهبردی دانشگاهها📜پاورپوینت ساختار بازار برق ایران